yellow logo yellow logo red faces


Zomerschaak bij SV Leithen!!

Alweer voor de zevende keer organiseert de Leidse schaakvereniging Leithen een leuk zomerevenement.
Deelname is gratis, gezelligheid staat voorop, de consumpties zijn zeer aantrekkelijk geprijsd!

De opzet is ten opzichte van voorgaande jaren iets gewijzigd: op vijf avonden speelt elke deelnemer telkens drie rapidpartijen (15 min p.p.p.p + 5 sec. increment per zet).
Indeling geschiedt volgens het Zwitserse systeem.

De speeldata zijn vijf achtereenvolgende dinsdagen: 10, 17, 24 en 31 juli, en 7 augustus.
Met uitzondering van de laatste avond kunnen in totaal zes byes worden opgenomen, telkens goed voor een ½ punt per bye.

Aan de eindstreep ligt er voor de beste zomerschakers nog een prijsje klaar.
Het zomerschaaktoernooi wordt gehouden in De Lepelaar, Apollotoren 2, 2324 DR Leiden.

Aanvang 20.30 uur, aanwezigheid om 20.15 uur alsmede tijdig afmelden worden zeer op prijs gesteld.

Aanmeldingen (liefst met vermelding van KNSB-rating) graag naar j.vlak@planet.nl


Zomerschaak 2018

Zomerstop? Een woord dat in de vocabulaire van de meeste schakers niet voorkomt! En dus blijkt het zomerschaaktoernooi van Leithen elk jaar weer in een behoefte te voorzien. Kernwoorden: gratis deelname, betaalbare consumpties en gezelligheid. De editie 2018 was de zevende keer dat het evenement gehouden werd en het trok een record aantal deelnemers van 42, van liefst acht verschillende verenigingen. In de twee speelzalen heerste dit keer een echt zomerse temperatuur zodat de naam van het evenement dit keer echt eer werd aangedaan. De opzet van het toernooi was ten opzichte van voorgaande jaren iets gewijzigd: drie rapidpartijen per avond in plaats van twee, en dat bleek een goede zet te zijn. Zoals gebruikelijk was ook nu trouw deelnemer Edwin van Haastert weer favoriet voor de eindzege, maar anders dan bij voorgaande gelegenheden bleef het tot de laatste partij spannend. Voor aanvang van de laatste speelavond had Edwin één punt voorsprong op Thomas Beuman doordat Thomas de onderlinge partij verloren had. Het onderlinge verschil bleef tot de laatste ronde in stand, al kostte dat Thomas aanzienlijk meer moeite. Tegen Max van Delft (pas een half jaar lid van Leithen en al direct winnaar van de Carel Verbiest Beker!) kroop hij door het oog van de naald. In de laatste ronde kon Edwin volstaan met een remise tegen Robert Straver, terwijl Thomas zijn meerdere moest erkennen in Fred Slingerland, die zich door met missen van twee speelavonden niet had kunnen mengen in de strijd om de prijzen. Ornett Stork, vorig jaar winnaar van het zomerschaak, moest nu genoegen nemen met de derde plaats. Hij begon de laatste avond met een nederlaag tegen Thomas, maar wist dankzij twee zeges in de laatste partijen Derk Dekker net voor te blijven. De uitslagen van de laatste drie rondes alsmede eindstand zijn terug te vinden in de kolom links.
Jos Vlak

Eindstand

PosNaamPrtWRVScoreSRWrstSBgrRtgTPRBRtg
1Edwin v Haastert15132014,0-1-2126,5116,75241125032400
2Thomas Beuman14120212,50-1128,599,75213922362095
3Ornett Stork96129,511133,577,50201620522000
4Derk Dekker96039,011135,073,50198321051946
5Robert Straver65108,501140,588,50211722852100
6Eric van 't Hof95048,01-1130,561,50204919872066
7Fred Slingerland84228,001130,069,25231521442350
8Gerard Milort94238,0-1-1130,062,00202319782036
9Daan Binnendijk156367,512125,552,75188418691888
10Wil Turk156367,5-1-1124,050,75184618151858
11Max v Delft125257,501112,552,25161016431600
12Ronald van Vleuten126067,50-1102,543,75166416101684
13Martin van Gils95137,011126,563,00194119541933
14Roland v Hartingsveldt64027,001121,064,25185318341850
15Alexander v d Bosch84047,00-2118,055,75164716361650
16Daan Vernooij64027,00-1113,559,25151215791498
17Jos Vlak83236,50-1110,049,50161816511615
18Richard Deighton125076,502100,538,75140814431400
19Marco Anink63036,00-2119,054,75190718351919
20Frans Vreugdenhil84046,001116,554,75197918092014
21Joris Kuipers94146,011116,051,25169417041691
22Wilfried Binnendijk63036,001114,551,25185217881860
23Mick Roukema93336,011110,551,75146515871433
24Stanley Bingen63036,00-1108,553,25133015011300
25Hans Wansink92256,0-1-199,037,25157115521583
26John Kettenis93066,01198,034,50157115071596
27Hans Heshusius92256,01196,535,50137513661382
28Quirinius van Dorp32105,5-1-1126,571,25220923092200
29Chiel Kuiper122465,5-2-196,531,00141613351458
30Chris Molsbergen124085,50196,030,25139514061400
31Claudio Stirpe32015,0-1-2124,564,00162319401600
32Kondrat Ninikashvili62045,001105,541,25146615321458
33Steven Beij123185,02198,526,25140713021450
34Carel Verbiest21104,501117,062,00151915741516
35Piet Pouw93064,51298,036,50130514391275
36Martijn Janssen93064,5-1-295,037,50138313421400
37Iris Vreeburg61144,50193,036,25120612551200
38Frenk Bonnet91174,5-1187,021,25104311311027
39Ton Kohlbeck21014,00-1117,054,25184518511844
40Aat Smits31024,0-1-1105,548,00139215121384
41Ruud Lippens30214,011104,548,50144615301442
42Gert Helfferich50053,0-1-181,025,0013176911350




Uitslagen Zomerkampioenschap 2018




»
Ronde 15 - 7-8-2018
1Robert Straver-Edwin v Haastert½-½
2Fred Slingerland-Thomas Beuman1-0
3Ornett Stork-Gerard Milort1-0
4Derk Dekker-Eric van 't Hof1-0
5Daan Binnendijk-Quirinius van Dorp0-1
6Max v Delft-Wil Turk½-½
7Hans Heshusius-Ronald van Vleuten0-1
8Roland v Hartingsveldt-Hans Wansink1-0
9John Kettenis-Daan Vernooij0-1
10Richard Deighton-Stanley Bingen1-0
11Steven Beij-Jos Vlak0-1
12Frenk Bonnet-Chiel Kuiper½-½
13Chris Molsbergen-Gert Helfferich1-0
Ronde 14 - 7-8-2018
1Gerard Milort-Edwin v Haastert0-1
2Thomas Beuman-Max v Delft1-0
3Eric van 't Hof-Ornett Stork0-1
4Wil Turk-Robert Straver0-1
5Ronald van Vleuten-Derk Dekker0-1
6Daan Binnendijk-John Kettenis1-0
7Quirinius van Dorp-Fred Slingerland½-½
8Stanley Bingen-Alexander v d Bosch0-1
9Hans Wansink-Hans Heshusius½-½
10Richard Deighton-Roland v Hartingsveldt0-1
11Daan Vernooij-Steven Beij1-0
12Chiel Kuiper-Chris Molsbergen1-0
13Gert Helfferich-Frenk Bonnet0-1
Ronde 13 - 7-8-2018
1Edwin v Haastert-Wil Turk1-0
2Ornett Stork-Thomas Beuman0-1
3Derk Dekker-Gerard Milort0-1
4Eric van 't Hof-Daan Binnendijk1-0
5Robert Straver-Alexander v d Bosch1-0
6Max v Delft-Stanley Bingen1-0
7Hans Heshusius-Fred Slingerland0-1
8Ronald van Vleuten-Hans Wansink1-0
9Roland v Hartingsveldt-Quirinius van Dorp0-1
10Chris Molsbergen-Richard Deighton0-1
11Daan Vernooij-Chiel Kuiper1-0
12Steven Beij-Frenk Bonnet1-0
13John Kettenis-Gert Helfferich1-0
Ronde 12 - 31-7-2018
1Wilfried Binnendijk-Edwin v Haastert0-1
2Thomas Beuman-Eric van 't Hof1-0
3Daan Binnendijk-Ornett Stork0-1
4Frans Vreugdenhil-Wil Turk0-1
5Fred Slingerland-Derk Dekker0-1
6Mick Roukema-Max v Delft½-½
7Kondrat Ninikashvili-Robert Straver0-1
8Joris Kuipers-John Kettenis1-0
9Jos Vlak-Hans Wansink½-½
10Stanley Bingen-Chris Molsbergen1-0
11Piet Pouw-Ronald van Vleuten0-1
12Steven Beij-Roland v Hartingsveldt0-1
13Richard Deighton-Chiel Kuiper1-0
14Frenk Bonnet-Daan Vernooij0-1
Ronde 11 - 31-7-2018
1Ornett Stork-Edwin v Haastert½-½
2Derk Dekker-Thomas Beuman0-1
3Eric van 't Hof-Frans Vreugdenhil1-0
4Max v Delft-Daan Binnendijk0-1
5Wil Turk-Kondrat Ninikashvili1-0
6John Kettenis-Wilfried Binnendijk0-1
7Alexander v d Bosch-Joris Kuipers1-0
8Chris Molsbergen-Fred Slingerland0-1
9Piet Pouw-Mick Roukema0-1
10Chiel Kuiper-Stanley Bingen0-1
11Hans Wansink-Steven Beij1-0
12Robert Straver-Richard Deighton1-0
13Ronald van Vleuten-Frenk Bonnet1-0
14Daan Vernooij-Roland v Hartingsveldt0-1
Ronde 10 - 31-7-2018
1Edwin v Haastert-Derk Dekker1-0
2Thomas Beuman-Wil Turk1-0
3Joris Kuipers-Ornett Stork0-1
4Frans Vreugdenhil-John Kettenis1-0
5Mick Roukema-Eric van 't Hof0-1
6Daan Binnendijk-Piet Pouw1-0
7Alexander v d Bosch-Max v Delft0-1
8Wilfried Binnendijk-Chris Molsbergen1-0
9Kondrat Ninikashvili-Ronald van Vleuten1-0
10Steven Beij-Chiel Kuiper½-½
11Roland v Hartingsveldt-Robert Straver0-1
12Stanley Bingen-Daan Vernooij1-0
13Richard Deighton-Frenk Bonnet1-0
Ronde 9 - 24-7-2018
1Edwin v Haastert-Frans Vreugdenhil1-0
2Thomas Beuman-Claudio Stirpe1-0
3Derk Dekker-Daan Binnendijk1-0
4Piet Pouw-Gerard Milort0-1
5Martin van Gils-Marco Anink1-0
6Joris Kuipers-Mick Roukema½-½
7Wil Turk-Jos Vlak1-0
8Ornett Stork-Kondrat Ninikashvili1-0
9Ronald van Vleuten-Alexander v d Bosch0-1
10Chris Molsbergen-Steven Beij1-0
11Frenk Bonnet-Hans Heshusius0-1
12Chiel Kuiper-Martijn Janssen1-0
13Iris Vreeburg-Richard Deighton1-0
Ronde 8 - 24-7-2018
1Daan Binnendijk-Edwin v Haastert0-1
2Gerard Milort-Thomas Beuman0-1
3Frans Vreugdenhil-Joris Kuipers1-0
4Wil Turk-Derk Dekker0-1
5Ornett Stork-Claudio Stirpe0-1
6Chris Molsbergen-Martin van Gils0-1
7Ronald van Vleuten-Marco Anink0-1
8Alexander v d Bosch-Piet Pouw0-1
9Mick Roukema-Martijn Janssen1-0
10Kondrat Ninikashvili-Frenk Bonnet1-0
11Jos Vlak-Chiel Kuiper1-0
12Steven Beij-Richard Deighton1-0
13Hans Heshusius-Iris Vreeburg1-0
Ronde 7 - 24-7-2018
1Edwin v Haastert-Joris Kuipers1-0
2Thomas Beuman-Alexander v d Bosch1-0
3Martin van Gils-Daan Binnendijk0-1
4Marco Anink-Gerard Milort0-1
5Derk Dekker-Mick Roukema1-0
6Claudio Stirpe-Kondrat Ninikashvili1-0
7Frenk Bonnet-Ornett Stork0-1
8Richard Deighton-Wil Turk0-1
9Steven Beij-Ronald van Vleuten0-1
10Piet Pouw-Chris Molsbergen0-1
11Martijn Janssen-Hans Heshusius1-0
12Chiel Kuiper-Iris Vreeburg½-½
Ronde 6 - 17-7-2018
1Marco Anink-Edwin v Haastert0-1
2Daan Binnendijk-Thomas Beuman0-1
3Joris Kuipers-Wil Turk1-0
4Gerard Milort-Martin van Gils½-½
5Carel Verbiest-Aat Smits1-0
6Piet Pouw-Steven Beij1-0
7John Kettenis-Chris Molsbergen1-0
8Mick Roukema-Jos Vlak½-½
9Max v Delft-Hans Wansink1-0
10Hans Heshusius-Richard Deighton0-1
11Iris Vreeburg-Martijn Janssen0-1
Ronde 5 - 17-7-2018
1Edwin v Haastert-Martin van Gils1-0
2Gerard Milort-Daan Binnendijk½-½
3Thomas Beuman-Steven Beij1-0
4Aat Smits-Marco Anink0-1
5Joris Kuipers-Piet Pouw1-0
6Wil Turk-Hans Heshusius1-0
7Hans Wansink-John Kettenis0-1
8Iris Vreeburg-Mick Roukema0-1
9Richard Deighton-Max v Delft0-1
10Martijn Janssen-Chris Molsbergen0-1
Ronde 4 - 17-7-2018
1Edwin v Haastert-Thomas Beuman1-0
2Daan Binnendijk-Hans Wansink1-0
3Martin van Gils-Wil Turk1-0
4Mick Roukema-Gerard Milort0-1
5Marco Anink-Richard Deighton1-0
6Chris Molsbergen-Joris Kuipers0-1
7John Kettenis-Aat Smits0-1
8Hans Heshusius-Carel Verbiest½-½
9Steven Beij-Victor Hermans1-0
10Martijn Janssen-Piet Pouw0-1
11Max v Delft-Iris Vreeburg1-0
Ronde 3 - 10-7-2018
1Fred Slingerland-Edwin v Haastert0-1
2Wil Turk-Daan Binnendijk½-½
3Eric van 't Hof-Wilfried Binnendijk1-0
4Martin van Gils-Ronald van Vleuten1-0
5Jos Vlak-Frans Vreugdenhil0-1
6Ruud Lippens-Chiel Kuiper½-½
7Max v Delft-Martijn Janssen0-1
Ronde 2 - 10-7-2018
1Edwin v Haastert-Eric van 't Hof1-0
2Wil Turk-Fred Slingerland½-½
3Thomas Beuman-Martin van Gils1-0
4Daan Binnendijk-Wilfried Binnendijk1-0
5Alexander v d Bosch-Ruud Lippens1-0
6Frans Vreugdenhil-Max v Delft1-0
7Chiel Kuiper-Ton Kohlbeck0-1
8Ronald van Vleuten-Gert Helfferich1-0
9Martijn Janssen-Jos Vlak0-1
Ronde 1 - 10-7-2018
1Ton Kohlbeck-Edwin v Haastert0-1
2Fred Slingerland-Ronald van Vleuten1-0
3Jos Vlak-Thomas Beuman0-1
4Eric van 't Hof-Max v Delft1-0
5Hans Wansink-Frans Vreugdenhil1-0
6Martin van Gils-Chiel Kuiper1-0
7Ruud Lippens-Daan Binnendijk½-½
8Wilfried Binnendijk-Martijn Janssen1-0
9Gert Helfferich-Wil Turk0-1