yellow logo yellow logo red faces


Leithen D laat SSN B kansloos

Voor het eerst in jaren heeft Leithen weer een vierde team. Er wordt dan wel gespeeld in de zgn. recreatieklasse maar in de eerste wedstrijd tegen Schaaksociëteit Nieuwkoop (SSN) werd er gewoon keihard voor de punten geknokt!

De eerste winst kwam op naam van Martijn. Hij overspeelde zijn tegenstander vanuit de opening, won een kwaliteit en besloot met een onstuitbare mataanval. Dat de partij was afgelopen voordat Frans arriveerde zegt, gezien de gebruikelijke late binnenkomst van laatst genoemde, niet alles, maar een knappe prestatie is het toch wel!

Eerstebordspeler Ruud zag zich geconfronteerd met de onorthodoxe opening 1. d4-d5 2. b3 maar Ruud verblikte of verbloosde niet. Beetje bij beetje verbeterde hij zijn stelling, pikte hier en daar een pionnetje mee en ging een eindspel in waarin hij drie verbonden vrijpionnen op de damevleugel had. Een daarvan promoveerde en een tweede dreigde dat ook te doen. Hetgeen zijn tegenstander deed verzuchten: ‘Als je een derde dame haalt geef ik op.’ Voor het zover kwam was hij echter al gevangen in een matnet: 2-0.

Ton speelde eveneens een goede partij. Zijn tegenstander speelde vanuit de opening bijna alleen maar met zijn stukken en hield lange tijd zeven van de acht pionnen op de tweede rij. Die stukken waren dankbare aanvalsobjecten voor Ton en stukwinst was de terechte beloning. In het eindspel moest Tons tegenstander ook nog een kwaliteit inleveren en nadat een dreigend matje was gepareerd kon Ton de partij rustig uitspelen. Iets te rustig misschien (eerder met je vrijpion gaan lopen, Ton!), maar de winst kwam nooit in gevaar: 3-0

In de partij van Steven leek lange tijd het evenwicht niet verbroken, totdat hij helaas een vervelende penning overzag die hem de dame kostte. Met wat slimme zetjes kon Steven de schade iets beperken zodat hij een eindspel bereikte waarin hij twee torens en een loper had tegen een dame en toren. Steven hield nog lang stand maar moest uiteindelijk toch de koning omleggen: 3-1.

Jos